موضوع: "احادیث"

حلاوت عبادت ؟...

روزی حضرت رسول اکرم (صل الله علیه واله و سلم)به اصحاب خود فرمودند :«چرا من حلاوت عبادت را در شما نمی بینم ؟»عرض کردند:چه چیزی است حلاوت عبادت ؟فرمود«تواضع» و از آن حضرت مروی است که:«چهار چیز است که خدا کرامت نمی کند ،مگر به کسی که خدا او را دوست داشته… بیشتر »

علم بی عمل...

  حکیمی گفت: از دانش خود بهره ای نبرده ای، اگر بیاموزی و بدان عمل نکنی. و اگر بر آن بیفزایی، مثل تو، مثل آن مردی است که پشته ی هیزم فراهم  آورد و خواست آن را بردارد ولی نتوانست، آن را به زمین نهاد و بر آن افزود. منبع:  کشکول شیخ بهایی/ج 1   بیشتر »

بهترین روزی خدا...

  پادشاهی به وزیر خویش گفت: از آن خدا روزی بنده کرده است، کدام یک بهتر است؟ گفت: خردی که با آن زیست کند. گفت: اگر آن نبود؟ گفت: مالی که عیوبش را پنهان سازد. گفت:اگر آن نبود؟ گفت: صاعقه ای که او را بسوزاند و مردم وممالک را از او برهاند.   منبع: کشکول… بیشتر »

بزرگ ترین وظیفه ی منتظران منجی عالم بشریت...

  بزرگترین وظیفه منتظران امام زمان این است که از لحاظ معنوی واخلاقی و عملی و پیوند های دینی واعتقادی و عاطفی با مومنین و همچنین برای پنجه در افکندن با زورگویان، خود را آماده کنند. کسانی که در دوران دفاع مقدس سر از پا نشناخته در صفوف دفاع مقدس شرکت می… بیشتر »

زیرک ترین مردم...

  زیرک ترین مردم کسانی اند که بیشتر از همه یاد مرگ بکنند. بعضی ها از یاد مرگ فرار می کنند، این نهایت حماقت است. همه افراد عالم همه موجودات عالم به این مرحله می رسند،همه خواهند مرد وقتی  مردیم ،مواجهیم با عمل خودمان، مواجهیم با جزای اعمال، مواجهیم با… بیشتر »
1 3 4 5 6 7