موضوع: "بصیرتی"

​خدا که اشتباه نمی کند

می گویند: مسجدی می ساختند بهلول سر رسید و پرسید چه می کنید؟ گفت مسجد می سازیم. گفت:برای چه؟ پاسخ دادند: برای چه ندارد، برای رضای خدا . بهلول خواست میزان اخلاص بانیان خیر را به خودشان بفهماند، محرمانه سفارش داد سنگی تراشیدند و روی آن نوشتند «مسجد بهلول»؛… بیشتر »

سه پند و چه پندهایی!!!

سفیان ثوری  به محضر امام صادق ( علیه السلام ) آمد و عرض کرد:ای فرزند پیامبر از آن چه پروردگارت به تو آموخته است به من بیاموز. امام ( علیه السلام ) فرمود: چون رو در گناه واقع شدی، طلب بخشایش کن. و چون نعمت خداوندی برتو ظاهر شد، سپاس گو. و چون غم به تو… بیشتر »

آمریکا چه زمانی دست از دشمنی با ملت آمریکا دست خواهد برداشت ؟؟..

تو طئه ها ادامه پیدا خواهد کرد،تا یک مقطع ؛آن مقطع عبارت است از اقتدار همه جانبه ی کشور که این ،کار شما نسل جوان است.آن وقتی که توانستید کشور را به اقتدار علمی و به اقتدار اقتصادی برسانید و آن وقتی که توانستید عزت علمی را برای کشور فراهم کنید،آن… بیشتر »

​وضعیت پوشش زن ایرانی پیش از انقلاب اسلامی

  یکی از پدیده های بسیار مؤثر بر فرهنگ و آداب و رسوم مردم ایران مسئله کشف حجاب بود؛ مسئله ای که شاید بتوان آن را در نوع خود یک اقدام منحصر به فرد در تاریخ این کشور دانست که توسط رضا شاه بعد از دیدار از ترکیه اجرا شد. پس از اعلام کشف حجاب، علما و عامه ی… بیشتر »

​برای قیامت چه می کنی؟

روزی از دوست مهندسم پرسیدم: برای قیامت چه می کنی؟ چیزی گفت که به حال او غبطه خوردم. او گفت: هر پانزده روز ماشینی کرایه می کنم و بچه های یتیم را به پارک بازی می برم وبرایشان بستنی می خرم و پس از تفریحی چند ساعته بر می گردیم ، من این کار را به حساب قیامتم… بیشتر »
1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 13