موضوع: "مناسبتی"

بهترین روزی خدا...

  پادشاهی به وزیر خویش گفت: از آن خدا روزی بنده کرده است، کدام یک بهتر است؟ گفت: خردی که با آن زیست کند. گفت: اگر آن نبود؟ گفت: مالی که عیوبش را پنهان سازد. گفت:اگر آن نبود؟ گفت: صاعقه ای که او را بسوزاند و مردم وممالک را از او برهاند.   منبع: کشکول… بیشتر »

ویژگی های اخلاقی نواب صفوی

ویژگی های اخلاقی نواب صفوی و یارانش یکی از مهمترین دلایل گسترش نسبی فعالیت فداییان اسلام و اثر گذاری آن بر فشارهای گوناگون مردم را باید در اخلاق ویژه رهبران این جمعیت به ویژه سید مجتبی نواب صفوی جست؛ در این جا به پاره ای از ویژگی های روحی آنان از منظر… بیشتر »

​وضعیت پوشش زن ایرانی پیش از انقلاب اسلامی

  یکی از پدیده های بسیار مؤثر بر فرهنگ و آداب و رسوم مردم ایران مسئله کشف حجاب بود؛ مسئله ای که شاید بتوان آن را در نوع خود یک اقدام منحصر به فرد در تاریخ این کشور دانست که توسط رضا شاه بعد از دیدار از ترکیه اجرا شد. پس از اعلام کشف حجاب، علما و عامه ی… بیشتر »

توسل به ائمه بهتر از تشرف است...

آیت الله العظمی بهجت (دام عزه ):لازم نیست که انسان در پی این باشد که به خدمت حضرت ولی عصر(علیه السلام) تشرف حاصل کند، بلکه شاید خواندن دو رکعت نماز، سپس توسل  به ائمه(علیه السلام )  بهتر از تشرف باشد. زیرا هر کجا که باشیم آن حضرت می بیند و عبادت در زمان… بیشتر »

خواندن دعای عهد در سرنوشتمان دخالت دارد...

  فاطمه طباطبایی :از امام راحل نقل می کنند که ایشان می فرمایند: یکی از چیزهایی که امام در روز های آخر به من توصیه می کردند خواندن دعای عهد بود. ایشان می گفتند:صبح ها سعی کن این دعا را بخوانی، چون در سرنوشتت دخالت دارد. آیت الله احمد میانجی(دام عزه): در… بیشتر »
1 3 4 5